האם מיסוי דיפרנציאלי ירוק יוחל על הדלק?

דרגו את הכתבה!

בידיעה שפורסמה באתר דה מרקר, נכתב כי במשרד ראש הממשלה מעוניינים לעודד את הציבור לעבור לדלק נקי ושוקלים להוזיל את מס הבלו.

הובא על ידי אבי הורוביץ

בדיקה כלכלית מבוצעת בימים אלו על ידי מנהלת תחליפי הנפט במשרד ראש הממשלה, בנוגע לאפשרות לחוקק מיסוי דיפרנציאלי על הדלק שנועד לתחבורה. הדבר נחשף בפאנל אנרגיות ירוקות. הכוונה היא להוזיל או לייקר את מס הבלו המוטל על הדלק.

אבי הורוביץ - מס דיפרנציאלי בדלק?

אבי הורוביץ – מס דיפרנציאלי בדלק?

מס הבלו ייקבע לפי רמת הזיהום שנפלט כאשר הדלק נשרף במנוע, כאשר רמת זיהום גבוהה תעלה את המס. מתנול למשל, מופק מגז טבעי והתקווה במנהלת תחליפי הנפט, היא שבקרוב יהיה ניתן לא להיות תלויים בנפט ששולט בענף הרכב כיום.

המחשבה להוזיל את מס הבלו לעידוד שימוש בדלק נקי, באה במקביל לצעד אחר ומנוגד של הממשלה – שינוי המס הירוק שיוטל על מכוניות מ-1 באוגוסט, שלמעשה הוא שינוי לרעה. מצד אחד, התקבלה החלטה של האוצר להעלות את מחירי הרכב החסכוניים והמזהמים פחות, אבל מצד שני הממשלה חושבת על הכיוון הנכון של מיסוי דיפרנציאלי ועידוד המגמה הירוקה. אלה שתי מגמות מנוגדות.

איך המס הירוק המעודכן ישפיע על הצרכן הישראלי? לא לטובה. ככל שכלי הרכב חסכוני יותר, כך היבואנים יכולים להגדיל את הרווח שלהם. במילים אחרות, מהגדלת הרווח הנהנים הם היבואנים וחברות הליסינג, והחיסכון לא יגיע לצרכנים הפרטיים.

מחירו של ליטר בנזין 95 אוקטן עומד כיום על 7.52 ש"ח לליטר בשירות עצמי, אחרי עלייה של למעלה מ-3.5 אחוזים בתחילת החודש. מס הבלו העדכני עומד על שלושה ש"ח, שהוא כמעט חצי מהמחיר לליטר.

במהלך הפאנל נודע כי חברת החשמל עורכת ניסוי בימים אלו בהפעלת תחנת הכוח באילת על בסיס מתנול, כדי להחליף את הסולר לטורבינות הסילוניות שבעיר הדרומית.

אבי הורוביץ משמש כיועץ ליסינג. הוא יזם את פעילות הליסינג התפעולי בישראל.


פורסם בקטגוריה חדשות דלק, עם התגים , , , , , , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

תגובה אחת על האם מיסוי דיפרנציאלי ירוק יוחל על הדלק?

  1. מאת שלומית‏:

    עד מתי נמשיך להשתמש בדלק בשיטה מיושנת זו?
    כבר מזמן החלו לדבר על הפקת דלק מחשמל ואף מתירס!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים