עתיד שוק המכוניות החשמליות בישראל

דרגו את הכתבה!

המכוניות החשמליות שלפני כמה עשורים נראו רק בסרטים ובקומיקס, ונחשבו למדע בדיוני לכל דבר, הולכות וצוברות תאוצה. בד בבד עם מחירי הדלק המתייקרים למחירי שיא, ועם המודעות ההולכת וגוברת בעולם לשמירה על איכות הסביבה, הולכת ומתגבשת הדעה כי כדאיות רכישתם הולכת ונהית אטרקטיבית. רכבים ירוקים אלו הם אולי יקרים מאחרים, אולם בטווח הארוך נרשם חסכון משמעותי ביותר, שלא לדבר על התלות הבלתי פוסקת בדלק. ירוקה, עם ביצועים בשלל צבעים, והעיקר חסכונית בצריכת הדלק- זוהי המכונית החשמלית. האם יש לה אכן עתיד?

מאת: אבי הורוביץ

נהיגה מחשמלת

יצרניות רכבים רבות ומובילות בעולם מרימות את הכפפה ומתחילות בייצור מכוניות חשמליות. רובן קטנות וקומפקטיות, כאשר אספקת החשמל בהן מתבצעת על ידי סוללות ליתיום. סוללות אלו מאפשרות נסיעה ארוכה למדי של כמאה וחמישים קילומטרים בין ההטענות.

עבור השוק הישראלי, המודעות הולכת וגדלה בעיקר הודות למיזם של "בטר פלייס". כלי הרכב החשמליים מפגינים יכולת מרשימה שיכולה להיות אטרקטיבית בישראל מאחר והמרחקים כאן אינם כה ארוכים כפי שהם בחו"ל, ובפרט אם מדובר בנסיעה בתוך העיר. את הטענת הרכבים ניתן לבצע בשקע ביתי רגיל במשך כשש שעות הנדרשות להטענה מלאה, או כשעה לטעינה מהירה. במכוניות מותקנים אמצעים כמו מסך בסמוך לנהג, המתריעים על מצב הסוללות, ממש כמו מד הדלק.

בעולם נערכים לבניית תחנות טעינה בין עירוניות, בהן ניתן יהיה להטעין את הרכב בזמן הנסיעה. האם יש עתיד לשוק המכוניות החשמליות? ימים יגידו, אולם אין ספק שמדובר בפונציאל של מכה ניצחת לחברות הדלק, שלא לדבר על איכות הסביבה.

העתיד ירוק יותר

רכישה של מכונית חשמלית משמעה הוצאה כספית לא קטנה. מדובר במכוניות יקרות, ונכון לעכשיו גם לא גדולות במיוחד. יחד עם זאת, עם הפיתוחים המואצים של יצרניות הרכב, מן הסתם זהו רק עניין של זמן עד שייצאו דגמים מגוונים יותר של מכוניות חשמליות. העלויות היקרות נובעות מפיתוח מושקע במיוחד, טובי המהנדסים העמלים למצוא את הנוסחה המצנחת וכל התוספות והפיתוחים הנלווים ליצור מכוניות חשמליות.

היתרון הבולט הוא כמובן החסכון המשמעותי בדלק, והתרומה המשמעותית לאיכות הסביבה. עם מחירי הדלק ההולכים ומתייקרים, וכן המודעות הכלל עולמית לשמירה על איכות הסביבה, עושה רושם שיכול להיות עתיד לא רע למכוניות החשמליות, ועל אף מחירן הגבוה, בטווח הארוך נרשם חסכון של עשרות אלפי שקלים.

מהו מחירן האמיתי ?

נראה כי סימני השאלה לגבי עלותן האמיתית נשארת לוטה בערפל. לא ברור לא רק מהן עלויות התחזוקה אלא בעיקר מה יהיה מחירן בתום תקופת השימוש. מחד, מחירן הבסיסי גבוה. בישראל ההטבה בגלל הגדרת כלי הרכב כ"ירוק" אינה משפיעה להוזלה משמעותית של כלי רכב אלה המוצעים כבר עתה או בקרוב לציבור הישראלי, ואילו מאידך, הטבת המיסוי בשווי השימוש אינה מפצה מספיק. סימני השאלה גדולים.

בשלב זה, נראה כי החדירה האמיתית תיתכן מכוונה של בטר פלייס. בטר פלייס תנסה להחדיר כלי רכב אלה באמצעות חברות הליסינג, והם יהיו אלה שיישאו על גבם את ה"סיכונים" מול הלקוחות. ייתכן ובאמצעותם ניתן יהיה לבצע עסקת ליסינג אטרקטיבית למכונית חשמלית מבלי להגדיל את הסיכון הכרוך ברכישה. השאלה הגדלוה צהיה באיזה מחיר ניתן יהיה לקבל את כלי הרכב החשמליים.

נמתין ונראה…

אבי הורוביץ יזם את פעילות הליסינג התפעולי בישראל ומשמש כיועץ ליסינג.

טל: 050-5332449
Horowitz.advisors@gmail.com

פורסם בקטגוריה אנרגיות תחליפיות, חסכון בדלק, מכוניות חשמליות, עם התגים , , , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים