שיטות תשלום עבור דלק

דרגו את הכתבה!

תשלום עבור דלק נעשה היום בדרכים רבות ומגוונות, זאת על מנת למשוך לקוחות להעדיף תדלוק בתחנה מסוימת על פני אחרת, וכן הסכמים הנעשים בין חברות הדלק לבין חברות וארגונים שברשותם מספר גדול של כלי רכב המיועדים לעובדי החברה.

מאת: אבי הורוביץ

שיטות תשלום עבור דלק, בנוסף לשיטות השכיחות באמצעות כרטיס אשראי או מזומן, הן כאמור מגוונות. להלן העיקריות בהן:

תשלומים מגוונים

  • התקן תדלוק- התקן זה הוא אביזר המותקן ברכב חברה. פרטי הרכב וסוג הדלק צרובים עליו, ורשומים באופן ממוחשב בחברת הדלק לה שייך ההתקן. ההתקן מאפשר תדלוק ללא צורך בתשלום, והחיוב נעשה ישירות מול החברה או הארגון, לה שייך הרכב. אחת לחודש נשלח לחברה דיווח מפורט ומלא הכולל את מספר הרכב בו בוצע התדלוק, והסכום לחיוב.
  • כרטיס תדלוק- מדובר בכרטיס הנראה כמו כרטיס אשראי, ומשמש רק לתדלוק הרכב. על הכרטיס רשומים פרטי החברה, שם הנהג וכן מספר הרכב. כרטיס זה משרת אף הוא חברות שלהן צי מכוניות גדול. התדלוק נעשה באופן רגיל, והתשלום מתבצע באמצעות כרטיס התדלוק.
  • כרטיס מועדון- אם ברשותכם כרטיס מועדון, בעיקר של רשת מרכולים זו או אחרת, בדקו אילו הטבות מעניק לכם כרטיס זה בנוסף להנחות בסופרמרקט. רשתות רבות עובדות בשיתוף פעולה עם חברות דלק, המעניקות, עם הצגת כרטיס המועדון, הנחה בגובה של כחמישה אחוזים ממחיר הדלק.
  • כרטיס מתנה- כיום, מציעות חברות הדלק כרטיסי מתנה ממש כמו שוברי מתנה בחנויות, המשמשים למילוי דלק.
אבי הורוביץ

תחנת דלק נידחת במדבר קליפורניה (מתוך FLICKR)

העיקר שתמלאו דלק

חברות דלק רבות מתחרות על ליבו של המתדלק, והתחרות ביניהן היא רבה. אם אתם משלמים עבור הדלק באמצעים הקונבנציונליים שהם כרטיס אשראי או מזומן, ולא נהנים מההטבות של מקום העבודה שלכם, חשוב שתשוו מחירים בין התחנות השונות. לעתים נסיעה של עוד מאות בודדות של מטרים, תוביל אתכם לתחנת דלק שמחיריה זולים מהתחנה בה אתם נוהגים למלא את הדלק ברכבכם.

הדלק, רק הולך ומתייקר מרגע לרגע, ולכן חשוב לנסות ולמצוא תחנות המוכרות את הדלק בתעריפים זולים יותר מתחנות רגילות. נסיעה טובה!

אבי הורוביץ יזם את פעילות הליסינג התפעולי בישראל ומשמש כיועץ ליסינג.

טל: 050-5332449
Horowitz.advisors@gmail.com

פורסם בקטגוריה חסכון בדלק, מחירי דלק, תחנות דלק, עם התגים , , , , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

2 תגובות על שיטות תשלום עבור דלק

  1. מאת יוני‏:

    רעיונות חדשניים עבור תידלוק של דלק בזול

  2. מאת יוני‏:

    שיטות תשלום מגוונות הן פתרון יצירתי עבור תחנות דלק

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים