חברות הליסינג משתלטות על מגרשי המשומשות

חברות הליסינג משתלטות על מגרשי המשומשות 1.50/5 (30.00%) 2 votes

בסוף שנת 2012 הבעתי את דעתי לפיה חברות הליסינג יהפכו למשווקות של כלי רכב בארץ. בינתיים התרחשו שינויים גדולים ותוצאתם היא התגבשות מהלך סינרגטי בין החברות ליבואנים ולמהלך שצפיתי.

על בסיס ניתוח תוצאות פעילות 2013 עולה כי בעוד פעילות הליסינג התפעולי משיאה רווחים על תקופה ממושכת, הפעילות בענף מכירת כלי הרכב מספקת תוצאות מיידיות. לכן, הכיוון המסתמן בהיר וברור: חברות ליסינג ישלבו פעילות ליסינג והשכרה מצד אחד, ומצד שני מכירת כלי רכב חדשים או משומשים. כך הן יגדילו רווחים.

תמונה: כלכליסט

תמונה: כלכליסט

תחום פעילות חדש של אלבר

בסוף 2013 ניתן לראות בדוחות של אלבר שההכנסות שלה ממכירת כלי רכב בתור תחום פעילות זה מגיע לסכום של 491 מיליון ש"ח. בדוחותיה הכספיים מפרטת אלבר נושא זה כדלקמן:

"…במהלך 2012 החלה החברה לפתח תחום פעילות במסגרתו היא מוכרת לציבור כלי רכב אשר נרכשו על ידה מאת צדדים שלישיים לצורך מכירתם לצדדים שלישיים, מבלי שכלי הרכב ישמשו תחילה את החברה לצורך פעילות הליסינג או ההשכרה… כלי הרכב הנמכרים במסגרת תחום פעילות זה הנם כלי רכב הנרכשים ממתחרות של החברה בתחום הליסינג התפעולי, מיבואני הרכב ומחברות הטרייד-אין שבבעלותם וכן מהציבור…". עוד מספרת אלבר שמכירת כלי הרכב שפעילותם בליסינג או בהשכרה לא מופיעות כשייכות לתחום זה.

בפועל, במהלך 2012 דיווחה אלבר שהיא מתכוונת לרכוש כלי רכב מהציבור. אני בירכתי על כך מדובר בחברה פעילה שהובילה מהלך די מתבקש לנוכח המצב. אלבר מציינת שמכרה בשנת 2013 כ-6,400 כלי רכב (מחיר ממוצע לכל כלי רכב: למעלה מ-90 אלף ש"ח, עובדה המצביעה על כך שמדובר בתמהיל כלי רכב הכולל גם כלי רכב חדשים). לראשונה מופיע תחום זה כמגזר בר דיווח בנפרד. למיטב ידיעתי, יצרה אלבר למעלה מ-40 מרכזי מכירה ברחבי הארץ שיאפשרו לה להרחיב פעילות זו.

מיזוג של פעילות הליסינג וההשכרה עם ייבוא כלי רכב

עתידן של חברות הליסינג וההשכרה נמצא בשילוב פעילויות. בעבר כבר הזכרתי, רוב חברות הליסינג וההשכרה משלבות פעילות יבוא של כלי רכב חדשים (או ההיפך…). ואכן בפתח עומד היבוא המקביל, אבל לא פחות שימוש סינרגטי בין מוסכי היבואן למגרשי חברות הליסינג כבסיס לשיווק ולמכירת כלי הרכב החדשים או המשומשים.

קרדן רכב (אוויס)

01avלחברה כ-35 אתרים בישראל. ב-2013 ביצעה החברה מהלך חשוב בתחום הרלוונטי לענייננו, עת הפכה לתאגיד בשליטת UMI, יבואנית שברולט, קדילאק, ביואיק ואיסוזו. לפי דיווח החברה, היא שוקלת לבצע "…תהליכים למקסום סינרגיה בין שני הגופים לשיפור תוצאות הפעילות והרווחיות".

ב-2014 חלה נקודת מפנה לחברה זו בתחום מכירות כלי הרכב. הסינרגיה הצפויה בין יבואן לחברה כזו יכול להניב פעילות גם של מכירת כלי רכב שאינם שייכים במקור לחברה זו. למעשה, כל יבואן מבצע עסקאות טרייד-אין. יהיה זה אך טבעי שבעל השליטה (היבואן), ינסה לנצל את פיזור חברת הליסינג ומגרשיה על מנת למקסם המכירות שלו, ובכך למזג גם פעילויות של מכירות כלי רכב מסוגים ומחירים שונים, לרבות כלי רכב חדשים.

ש.שלמה החזקות (לשעבר ניו קופל רכב)

01shבדו"ח 2013 לא מדווחת החברה על תחום פעילות זה באופן נפרד כמו באלבר, כך שהמידע איננו ברור. יחד עם עם זאת, בדו"ח Standard & Poor's Maalot נכתב:
"התוצאות הושפעו לשלילה מהכנסה נמוכה יותר משירותי ליסינג בהשוואה לתקופה המקבילה ב-2012, שקוזזה ע"י רווחיות גבוהה יותר ממכירת רכבים משומשים" (ההדגשה שלי – א.ה.). להערכתי, מנהלי החברה ירחיבו פעילות מכירת כלי רכב משומשים וחדשים שלא שייכים לקבוצה.

בדו"ח השנתי של החברה היא מציינת כי כל פעילותה מתבצעת באמצעות חברה בת בשליטתה המלאה שקיבלה גם "רישיון לייבוא מקביל של כלי רכב". וכאן טמון הרמז לפעילות העתידה לבוא…

בינתיים, ישנן כמויות הולכות וגדלות של כלי רכב משומשים וישנים:

th3

לסיכום

נראה כי הכיוון של חברות הליסינג ו/או יבואניות הרכב הוא לשלב בין הפעילויות אחת של השנייה על מנת למכור כלי רכב משומשים וחדשים. זה משתלב גם בהרחבת הפעילות לשילוב הייבוא המקביל של כלי רכב שאינם קשורים לאותו יבואן, אבל מאפשרת לחברות הליסינג להגדיל רווחיהן.

התשתית מוכנה והדרך פתוחה…

אבי הורוביץ יועצי ליסינג – לאתר הבית
טלפון: 050-5332449
אבי הורוביץ הקים וניהל את חברת הליסינג הראשונה בישראל (ניו-קופל) ומשמש כיועץ ליסינג.

פורסם בקטגוריה כללי, עם התגים , , , , , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים